EgyProgramozo

PHP/NodeJS programozó, Linux Desktop/Server fan

Regexper – regexp vizualizálás

Aki már írt regexp-et, az tudja, hogy elég szépen el lehet bonyolítani, hogy teljes homály legyen mit is csinál. Ennek kibogozására született egy oldal, amin vizuálisan megkapjuk a beírt regexp működését: http://www.regexper.com/

Példa pattern

Az alábbi szöszszenet a helyes dátum formátumot ellenőrzi (YYYY-mm-dd) /^[0-9]{4}\-(0[1-9]|1[012])\-(0[1-9]|[12][0-9]|3[01])/ Az évet még lehetne boncolgatni, de az most lényegtelen
2013.07.26.
Programozó önéletrajz

Egy élmény elolvasni, de nem igazán követendő példa: cv

2013.07.21.
Az igazi programozó

Kicsit régi írás, de vannak benne örök tanulságok:

AZ IGAZI PROGRAMOZÓ JÁTÉK KÖZBEN

Az igazi programozó azzal játszik, amivel dolgozik. Igazából folytonosan csodálkozik, hogy a munkaadója fizet azért, hogy ő azt csinálja, amit egyébként is tenne (de persze óvakodik attól, hogy ezt hangosan is kifejezze). Mindenesetre néha kilép a szobájából egy kiss friss levegőt szívni, meg pár üveg sörért. Néhány tipp, miről ismerszik meg az igazi programozó a számítógéptől távol: 1. Buliban azok az igazi programozók, akik a sarokban ülve az operációs rendszerek védelméről beszélgetnek, meg arról, hogy hogyan lehet azt megkerülni. 2. A meccsen az az igazi programozó, aki minden rúgást összehasonlít a futtatott szimulácó listájával. 3. A strandon az az igazi programozó, aki folyamatábrákat rajzol a homokba. 4. Temetésen az igazi programozó mondja azt, hogy "Szegény George, pont befejezte volna azt a szortoló rutint, ha el nem viszi a szívroham." 5. Az ABC-ben az az igazi programozó, aki maga akarja a lézerceruzával leolvasni a vonalkódot a konzervekről, mondván, hogy a kártyáit se bízta sose a lyukasztókra.

AZ IGAZI PROGRAMOZÓ TERMÉSZETES SZOKÁSAI

Milyen környezetben érzi jól magát az igazi programozó? Ez ugye fontos kérdés az igazi programozó főnökeinek. Tekintve, hogy az igazi programozó mennyibe kerül, érdemes őt olyan környezetbe helyezni, ahol a legjobban végzi a munkáját. A tipikus igazi programozó élettere termináljának közvetlen közelére terjed ki. Ezen teminál körül a következők találhatók: 1. Az összes program listája, amelyen az igazi programozó valaha is dolgozott, nagyjából időrendi sorrendben, elfogalva a szoba összes sík felületét. 2. Vagy fél tucat félig üres csésze hideg kávé. Esetleg csikkek is úszhatnak a kávéban, ha nem lehetett megtalálni a listák között a hamutartót. Néha a csészékben narancslé van. 3. Hacsak nem különlegesen jó, OS JCL kézikönyvek és a Principles of Operation, néhány érdekesebb részletnél kinyitva. 4. A falon egy sornyomtató naptár (az 1969-es évre). 5. A padlón szétszórva csokispapírok. 6. A fiók alján egy folyamatábrarajzoló sablon, amit az előző lakó hagyott itt. (Az igazi programozó programokat ír, nem pedig dokumentációt.) Az igazi programozó 30, 40. vagy akár 50 órát is tud dolgozni egyfolytában, intenzív nyomás alatt. Igazából így szeret dolgozni. A hosszú válaszidő nem zavarja az igazi programozót - legalább szundíthat egy kicsit, míg lemegy a fordítás. Ha nincs elég nyomás az igazi programozón, úgy igyekszik rendezni a dolgokat, hogy a feladat valami kis, de érdekes részével fogalalkozik kilenc hétig, majd a maradékot az utolsó héten fejezi be, két vagy három, 50 órás maratonban. Ezzel nem csak az őrületbe kergeti a főnökét, aki úgy gondolja, hogy a projekt sosem lesz kész, hanem ugyancsak jó ürügye van arra, hogy ne kelljen dokumentációt csinálnia. Általában:  1. Az igazi programozó nem dolgozik 9-5-ig. (Hacsak nem este 9-től reggel 5-ig.) 2. Az igazi programozó nem visel nyakkendőt. 3. Az igazi programozó nem hord digócipőt. 4. Az igazi programozó ebédre jön be /7/. 5. Az igazi programozó vagy tudja a felesége nevét, vagy nem. Mindenesetre az ASCII (vagy EBCDIC) kódtáblát fejből tudja.  6. Az igazi programozó nem tud főzni. Az ABC nincs nyitva reggel 3-kor. Az igazi programozó ropin meg kávén él.
2013.07.17.
Kukorica-Útvesztő Fesztivál

Ma kezdődik és Augusztus 11-ig tart Kiszomboron a Kukorica Útvesztő.

2013.07.13.
Logitech Unifying egység párosítás Ubuntun

Ha több eszközt akarunk párosítani egy Logitech Unifying egységhez, azt nagyon egyszerűen megtehetjük Windows alatt... Maga a párosítás megmarad utána is, de azért ez így nem olyan kényelmes. Hivatalos program nincs Linuxra, de szerencsére a Solaar erre lett kitalálva.

Telepítés

sudo add-apt-repository ppa:daniel.pavel/solaar sudo apt-get update sudo apt-get install solaar A Dashból indítható a program, ami aztán a tray-ben elérhető. Forrás: http://www.webupd8.org/2013/07/pair-unpair-logitech-unifying-devices.html
2013.07.12.
Falcon Pro

A mai Appvasárnapban olvastam, hogy a Falcon Pro fejlesztője ( Joaquim Verges ) újra elérhetővé tette programját a http://getfalcon.pro/ címről. A program annyira jól sikeredett, hogy sajnos februárban elérte a Twitter által megadott felhasználói limitet, így kénytelen volt törölni a Play-ből. Most viszont megérkezett a megoldás. A programban a saját alkalmazásunkként állíthatjuk be a Falcon-t, megkerülve a Twitter korlátozást. Maga a beállítás is ötletes, alapból csak a bejelentkezés gomb látszódik, ahol írja is, hogy sajnos elérte a maximumot. Az extra beállítás előhozásához a képernyő bal felső, jobb felső és jobb alsó sarkát kell megérinteni. A bal alsót nem kell! Ha megvan a három négyzetünk, akkor már csak meg kell rázni a telefont és megjelenik a plusz gomb:[gallery link="file" ids="561,562,563,564,565,566,582"] A Custom login-nál megadható a Consumer key és secret. A help gomb pedig segít a Twitteres regisztrálásnál.

Twitter Dev App regisztráció

A https://dev.twitter.com/ címen jelentkezzünk be és a képek alapján regisztráljunk egy alkalmazást:[gallery link="file" ids="567,568,569,570,571"] Az alkalmazásunknál megtaláljuk a Consumer key-t és secret-et. A Settings fülön be kell állítani, hogy ne csak Read Only legyen a hozzáférés, hanem Read, Write and Access direct messages.[gallery link="file" ids="572,574,575"] Az alkalmazás nevének egyedinek kell lenni, amit én használtam és ami a képen szerepel nem használható. Amennyiben nem akarsz saját alkalmazást regisztrálni, vedd fel velem a kapcsolatot és megadom az én tokenem. Nem hiszem, hogy fenyegetne a 100.000 jelentkező :) Lehetséges hiba ------------------------------------- Ha nem állítjuk be a Callback URL-t, akkor a Falconban a Bejelentkezés a Twitterbe gombra kattintva az alábbi hibát írja ki: Falcon Hiba Hiba - győzödjön meg, hogy a dátum/idő beállítások megfelelőek (automatikus a hálózatról)
2013.07.07.